OCENĚNÍ NAŠICH VÍN ZA ROK 2023

SOUTĚŽE A VÝSTAVY, KTERÝCH JSME SE ZÚČASTNILI V ROCE 2023

V minulém roce jsme naše vína přihlásili do pár prestižních soutěží, abysme věděli, zda budou chutnat nejen nám, ale i hodnotícím someliérům.

Jedna z prvních zařazených soutěží byl GRAND PRIX VINEX Národního vinařského centra ve Valticích. Odtud jsme si odnesli ocenění:
VELKÁ ZLATÁ MEDAILE Veltlínské zelené V.O.C. - suché, r. 2022
VELKÁ ZLATÁ MEDAILE Veltlínské zelené OAK - suché, r. 2021
STŘÍBRNÁ MEDAILE Hibernal - polosuché, r. 2022
STŘÍBRNÁ MEDAILE Sauvignon - suché, r. 2022
STŘÍBRNÁ MEDAILE Ryzlink Vlašský - suché, r. 2022
STŘÍBRNÁ MEDAILE Tramín červený - polosladké, r. 2022

GRAND PRIX VINEX je tradiční prestižní mezinárodní soutěž vín hodnocená ve Valticích a je jednou z nejvýznamnějších soutěží vín v České republice. První ročník se konal v roce 1993. Jejím cílem je na vysoké profesionální úrovni ohodnotit a ocenit nejlepší evropská a světová vína přítomná na trhu středoevropského regionu. V roce 2023 se uskuteční již 30. ročník. Soutěž je pořádána Národním vinařským centrem, o.p.s. ve spolupráci s akciovou společností Veletrhy Brno a Svazem vinařů ČR.

Následovala soutěž vín v sousedním Polsku GALICJA VITIS, které jsme se zúčastnili poprvé a velice nás hodnocení našich vín potěšilo. Odvezli jsme si medaile:
ZLATÁ MEDAILE Veltlínské zelené V.O.C. - suché, r. 2022
ZLATÁ MEDAILE Chardonnay - suché, r. 2021
STŘÍBRNÁ MEDAILE Veltlínské zelené OAK - suché, r. 2021
STŘÍBRNÁ MEDAILE Rulandské bílé - suché, r. 2021

Myšlenkou mezinárodní soutěže vín GALICJA VITIS je pěstování historických vinařských tradic a posilování přátelských kontaktů s vinařskými zeměmi střední Evropy. Cílem soutěže je porovnat kvalitu středoevropských vín s víny z jiných částí světa a propagovat vinařskou kulturu v nových vinařských zemích.

Další z českých soutěží byla PRAGUE WINE TROPHY, tato výstava je mezinárodní soutěž vín určená pro vína z vinařských regionů z celého světa. Co do počtu hodnocených vzorků jde o největší mezinárodní soutěž vín v České republice. Zde jsme získali ocenění na vína:
PREMIUM ZLATÁ MEDAILE Ryzlink Rýnský - suchý, r. 2021
PREMIUM ZLATÁ MEDAILE Veltlínské zelené V.O.C. - suché, r. 2022
PREMIUM ZLATÁ MEDAILE Chardonnay - suché, r. 2022
ZLATÁ MEDAILE Veltlínské zelené Orange - suché, r. 2022
ZLATÁ MEDAILE Cabernet Dorsa - suché, r. 2022

Pak bysme měli zmínit i soutěže HRADECKÝ POHÁR, OENOFORUM, TOP77, KRÁL VÍN... Všechny tyto soutěže a výstavy byly pro nás úspěšné a naše vína se zařadila i mezi zlaté vzorky. Oceněná vína jsou označená medailemi v našem eshopu.

Však za největší úspěch považujeme ocenění našeho RYZLINKU RÝNSKÉHO r. 2021 na soutěži SALON VÍN. Zde se nám podařilo umístit mezi 100 nejlepších vín České republiky.
SALON VÍN – Národní soutěž vín ČR je finální soutěží systému Národní soutěže vín. V rámci soutěže je každý rok vybráno nejlepší víno s titulem "Šampion", dále "Vítězové kategorií" a "Nejlepší kolekce". Sto nejlepších vín soutěže je oceněno zlatou medailí Salonu vín ČR. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřený veřejný degustační Salon vín – expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích.

Sledujte nás

Chcete vidět další novinky?

UKÁZAT všechny
Top chevron-downcartmenucross-circle